Suurenda oma töötajate pühendumust kuni 30%
See 2 tunnine ülipraktiline juhtimiskoolitus on eelkõige mõeldud “Juhist liidriks” klassikoolituse läbinud juhtidele, et toetada õpitu ellurakendamist oma tiimides, aga samas sobib hästi ka kõikidele teistele juhtidele, kellel on juba liidri mõtteviis olemas.
Koolitusest leiad 10 liidri tööriista detailsed ja põhjalikud tutvustused koos vajalike soovituste ja töövahenditega selleks, et oma meeskonna produktiivsust tõsta.
Mõned ettevõtted, kes on meie koolitustel osalenud:
Mis väljakutsega juhtimiskoolitus tegeleb?
Kas oled juhina tundnud, et Sinu meeskond ei realiseeri täna oma täit potentsiaali? Võib-olla oled märganud, et mõne töötaja motivatsioon on langenud või meeskonna pühendumus tervikuna on kesine, mis on vaikselt mõjutama hakanud ka teie tulemusi.
➢ Motivatsioonipuudus: Näiteks võid olla märganud, et sinu meeskonna entusiasm on hääbunud ja igapäevane töö muutunud rutiinseks. Kuidas juhina hoida oma meeskonna motivatsioon kõrgel ka siis, kui esialgne hoog on raugenud, ning pakkuda neile värsket mitterahalist motivatsiooni?
➢ Vastutuse vältimine: Või oled ehk märganud, et mõned töötajad kipuvad vältima vastutust ja nende iseseisvus on väiksem kui sa juhina ootaksid. Kuidas juhina edendada vastutustunde ja omanikutunde kasvu, et töötajad tunneksid end meeskonna edu eest vastutavatena?
➢ Nõrk meeskonnavaim: Või oled tundnud, et pinged meeskonnas ei tule esile enne, kui need on muutunud juba tõsisemaks probleemiks. Kuidas juhina luua keskkond, kus töötajad tunnevad end turvaliselt, et rääkida raskustest ja lahendada konfliktid enne, kui need kasvavad suuremateks probleemideks?
Kui mõni nendest näidetest tundus Sulle tuttav, siis on see juhtimiskoolitus just Sulle.
Töötajate vähene motivatsioon on juhtide igapäevane väljakutse
Kui Sa oled ühel või teisel moel kogenud meeskonna madalat pühendumust, siis on hea teada, et see on üks sagedasemaid väljakutseid, millega juhid silmitsi seisavad.
Seda kinnitavad ka uuringud – näiteks Gallupi pühendumuse uuring Eestis näitab, et suur osa töötajatest ei tunne end oma töö suhtes emotsionaalselt seotuna, mistõttu on nendel raske leida ka motivatsiooni.
22% TÖÖTAJATEST ON AKTIIVSELT KAASATUD
Need töötajad panustavad aktiivselt meeskonna edusse ja on valmis andma oma parima.
70% TÖÖTAJATEST ON NEUTRAALSELT KAASATUD
Need töötajad täidavad oma ülesanded, kuid ei tunne erilist pühendumust ega huvi meeskonna laiemate eesmärkide vastu.
8% TÖÖTAJATEST ON AKTIIVSELT VASTU TÖÖTAVAD
Need töötajad võivad isegi takistada meeskonna edu, tekitades negatiivset vastupanu.
Kui ka Sinu meeskonnast kuulub kahe viimase kategooria hulka inimesi, võib see märkimisväärselt mõjutada teie meeskonna tulemuslikkust. Kujuta võrdlusena näiteks ette spordimeeskonda, kus vaid 3 mängijat on võidule pühendunud, samal ajal kui teised pigem seisavad “kõrvaltvaatajatena” või töötavad lausa võidule vastu.
Äkki on probleem lihtsalt madalas palgas?
Aga äkki on lahendus lihtsalt kõrgemas palgas? Jah, muidugi on õiglane palk ülioluline, aga kahjuks ei saa juhid pidevalt töötajate palka suurendada. Lisaks näitavad uuringud, et palgatõus ei pruugi olla lahendus töötajate kaasatuse ja motiveerituse suurendamiseks.
Esiteks, üldjuhul pole töötajad (ka kõrges palgagrupis olevad) oma palgaga niikuinii rahul, mistõttu võib “madala palga jutt” olla kattevari tegelike sügavamate probleemide varjamiseks – rahulolematus ja probleemid meeskonnas, juhtimises, töökorralduses jms.
Ja teiseks, palgapäev on ainult 1 kord kuus, aga tööle tuleb minna 22 korda kuus. Kui kahe palgapäeva vaheline periood ei mõju töötajate motivatsioonile hästi, siis on pikaajaliselt end keeruline motiveerida ka hea palga juures. Mis on siis lahendus?
Kuidas koolitus seda väljakutset ületada aitab?
See juhtimiskoolitus annab juhile põhjalikud teadmised liidri-tüüpi juhtimise olemusest ning annab 10 praktilist juhtimise tööriista selleks, et meeskonnas sisemist motivatsiooni ja pühendumust suurendada.
Nende tööriistade abil oskad luua sellise töökeskkonna, kus töötajad tahavad panustada meeskonna ühisesse edusse ja tunnevad vastutust meeskonna käekäigu eest.
MEETOD | EESMÄRK |
“KOHTUNIK” | Juhi "periskoop" meeskonda, mis aitab oma tugevusi ja nõrkusi liidrina analüüsida ning nende kohta ka tiimilt tagasisidet saada |
“Sisemotivaatorid” | Aitab töötajate sisemotivaatorid palga kõrval välja uurida ning kasutusele võtta, et töötajate motivatsioon ning pühendumus püsiks |
“Eesmärgistaja” | Aitab töötajate isiklikke eesmärke joondada meeskonna eesmärkidega, et individualismi (silostumist) vähendada |
“Tagasiside kolmik” | Tõhus liidri tööriist töötajate tunnustamiseks ja tagasiside andmiseks, et nendes eduelamust tekitada |
“Töörõõmu/-piina allikad” | Võimas tööriist töötajatelt tagasiside saamiseks, kuidas nendel päriselt läheb, et nende töötajakogemust parandada |
“Rollikaart” | Aitab avastada "spetsialistilõksu" ehk juhi ülesandeid, mida juht enam oma rollis tegema ei peaks |
“Vastutuse maatriks” | Tõhus juhi tööriist ülesannete tõhusaks delegeerimiseks ja töötajate iseseisvuse suurendamiseks |
“Persoonikaart” | Tööriist avatuse suurendamiseks ja suhete tugevdamiseks meeskonnas |
“Tiimiraamat” | Aitab meeskonna ühtsustunnet suurendada ja kultuuri kujundavaid kokkuleppeid sõlmida |
"Tähenduse laiendaja" | Tööriist töötajate töö mõtte laiendamiseks ja seeläbi nende motivatsiooni ja pühendumuse kasvatamiseks |
Mis tüüpi tööriistadega on tegu ja kas need ka töötavad?
Kõik Juhtimiskiirendis olevad meetodid ja tööriistad on oma olemuselt abivahendid juhile, et lihtsustada mingi tegevuse läbiviimist meeskonnaga, analüüsida ja mõista mingit olukorda, või arendada mingit oskust enda või meeskonna juures.
Praktilised meetodid ja tööriistad ning nende kasutamise lihtsus on ka seniste klientide sõnul meie koolituste kõige tugevam külg. Siin on mõned näited juhtide tagasisidest:
“Mulle meeldis see, et sul on nagu valikut, mida saad proovida. Seal oli tõesti väga häid asju!”
– Silve Sammal, Hitachi Energy Estonia personalijuht
“Rõõm oli tõdeda, et päris palju tööriistu võttis meeskond siit kaasa. Ja neid mitte ei “pakitud” neile kaasa, vaid tundus, et nad võtsid need heameelega kaasa.“
– Keijo Kaasik, Moller Auto tegevjuht
“Juhtimine on mitmepoolne protsess, kus vastutuse ei pea võtma ainult juhid, vaid ka need, keda juhitakse. Nagu sa koolitusel ütlesid, peavad kõik inimesed organisatsioonis painduma selle ühise eesmärgi nimel, milleks just nende meeskond on loodud.”
– Mare Roosileht, TalTech Virumaa Kolledži direktor
Mis pärast õpitu rakendamist meeskonnas muutub?
Ilma tugeva liidrita seisavad paljud meeskonnad paigal, sest meeskonnas puudub edasiviiv jõud. Just tugevate liidriomadustega juht on see, kes suunab inimesed täit potentsiaali avastama ja realiseerima:
1) Näiteks leiti Harvardi Ärikooli uuringus “The Impact of Employee Engagement on Performance”, et töötajate tugevustele ja tunnustusele keskenduvad juhid saavutavad 31% kõrgema töötajate pühendumuse ning nende meeskonnad on 17% efektiivsemad.
2) Dale Carnegie Training’i uuring aga näitas, et regulaarsed tunnustamise süsteemid oma juhtimiskultuuri integreerinud organisatsioonid kogevad 29% väiksemat töötajate voolavust ja 37% suuremat töötajate rahulolu.
3) Aon Hewitt’i uuring “Trends in Global Employee Engagement” avastas aga, et töötajate pühendumuse tase on 30% kõrgem ettevõtetes, kus juhtkond on aktiivselt tunnustav ja positiivne. Sellised organisatsioonid näevad 20% suuremat tootlikkust ja 25% väiksemat tööjõu voolavust.
Rakendades õpitud meetodeid meeskonnas näed järgmisi positiivseid muutusi:
ENNE | PÄRAST |
Töötajad käivad tööl vaid raha nimel ja tunnevad, et töö on vaid kohustus | Töötajad on avastanud oma sisemised motivaatorid ja tunnevad tööst suuremat rahulolu |
Juhid ei ole kursis oma tugevuste ja nõrkustega ning nad ei tea, kuidas töötajad neid tajuvad | Juhid analüüsivad oma juhtimisoskusi ja saavad töötajatelt ausat tagasisidet, mis parandab juhtimisstiili ja suurendab usaldust meeskonnas |
Meeskonnatöö on ebaühtlane ja puuduvad selged kokkulepped, mis toovad kaasa arusaamatusi ja konflikte | Selged reeglid ja kokkulepped meeskonnas suurendavad vastutust ja parandavad koostööd, mis toob kaasa paremad tulemused |
On segadust rollides: juhid teevad ise palju spetsialisti tööd ja ei delegeeri, tiim ei võta vastutust ja ei kasva piisavalt | Selgus rollides, mis vabastab juhi aega strateegilistele ülesannetele ja suurendab töötajate kaasatust ja vastutustunnet |
Töötajad tunnevad, et nad ei saa piisavalt tagasisidet, mis vähendab motivatsiooni ja rahulolu | Töötajad saavad regulaarselt tunnustavat ja konstruktiivset tagasisidet, mis tõstab motivatsiooni ja töö tulemuslikkust |
Meeskonnas on liialt formaalne ja distantseeritud õhkkond sidusate ja kaasavate arutelude ning tõhusa koostöö tekkeks | Meeskonnas on rohkem avatust, usaldust ja psühholoogilist turvalisust, mis lihtsustab omavahelist koostööd |
Töötajad tunnevad, et nende töö on üksluine ja puudub sügavam tähendus, mis vähendab motivatsiooni | Töötajad tunnevad oma töö sügavamat tähendust ja panust suuremasse pilti, mis suurendab motivatsiooni ja pühendumust |
Liitu ja suurenda ka oma meeskonna kaasatust kuni 30%
Liitu Juhtimiskiirendiga või telli ainult see kursus.
100% Positiivsete Muutuste Garantii
Kõikidele juhtimiskoolitustele kehtib 100% positiivsete muutuste garantii, mis tähendab, et kui rakendad koolituse meetodeid oma meeskonnas, aga oodatud positiivseid tulemusi ei näe, siis maksame Sulle seni makstud raha TOPELT tagasi. Lisaks töötab koolitaja Kaido Pajumaa Sinu meeskonnaga TASUTA nii kaua, kuni tulemusi näed.
Kaido Pajumaa
Juhtide ja meeskondade koolitaja (CV)
Kaido Pajumaa on kogenud juhtide ja meeskondade koolitaja alates 2011. aastast. Tema teekond algas motivatsioonikõnelejana, kui teda kutsuti meeskondadesse rääkima enesemotiveerimisest ja positiivsest mõtlemisest.
Järgnevatel aastatel märkas Kaido, et motivatsioonipäevade mõju on sageli lühiajaline. Ta mõistis, et tõeliselt püsivad tulemused saavutatakse vaid sügavamate ja pikemaajaliste lahendustega. Sellest lähtudes keskendus ta oma töös rohkem meeskonnakoolituste ja juhtimiskoolituste pakkumisele, püüdes aidata organisatsioonidel leida tõelise töörõõmu ja efektiivsuse allikad.
Tänapäeval keskendub Kaido peamiselt juhtide ja juhtmeeskondade arendamisele. Viimase 13 aasta jooksul on ta läbi viinud enam kui 750 koolitust, kus on osalenud üle 7500 inimese nii Eestist kui rahvusvahelistest ettevõtetest. Tema koolitused on hinnatud praktilisuse, sügavuse ja kohese rakendatavuse poolest.
Lisaks koolitustele on Kaido ka Eesti juhtide poolt hinnatud juhtimisblogi Motivaator.ee autor, kuhu ta on kirjutanud enam kui 700 motiveerimise, meeskonnatöö ja juhtimise alast artiklit. Blogis jagab ta regulaarselt väärtuslikke nõuandeid ja mõtteid juhtimisest, meeskonnatööst ja enesearengust. Tema kirg inimeste ja organisatsioonide arendamise vastu on teinud temast ühe Eesti hinnatuima koolitaja.
Loe lähemalt siin või leia Kaido sotsiaalmeediast: