Suurenda oma töötajate produktiivsust kuni 25%
See 1 tunnine veebinar holakraatia eksperdi ning TÜ doktorandi Veiko Valkiaineniga annab hea ülevaate 4. põlvkonna juhtimisest ehk holakraatiast, mille abil tuhanded organisatsioonid üle maailma meeskondi iseseisvamaks ja tõhusamaks on muutnud.
Sa õpid, mis holakraatia on, kuidas see aitab organisatsioone ja meeskondi tõhusamaks muuta ning missugused on selle peamised praktilised meetodid.
Mõned ettevõtted, kes on meie koolitustel osalenud:
Mis väljakutsega juhtimiskoolitus tegeleb?
Kas oled märganud, et pead juhina liiga palju aega kulutama igapäevaste otsuste tegemisele ja töötajate suunamisele, selle asemel et tegeleda strateegiliste küsimustega?
Paljude juhtide väljakutseks on töötajate vähene initsiatiiv ja vastutuse võtmine, mis koormab juhte operatiivtasandi küsimustega ning pärsib organisatsiooni arengut ja kasvu.
Kõik sellised ilmingud viitavad vajadusele uue juhtimismudeli järele, mis aitab luua isejuhtiva meeskonna, kus töötajad võtavad vastutust ja teevad iseseisvalt otsuseid, vabastades juhi aega strateegiliste eesmärkide saavutamiseks.
Missuguste juhtimise väljakutsetega holakraatia täpsemalt tegeleb?
➢ Pidev mikromanageerimine: Näiteks oled täheldanud, kuidas töötajad tulevad iga väiksema otsuse puhul Sinu juurde kinnitust küsima, olgu see siis kliendiga suhtlemine või igapäevase tööülesande lahendamine. See röövib Sinu väärtuslikku aega ja takistab strateegiliste eesmärkidega tegelemist.
➢ Vastutuse vältimine: Või oled märganud, kuidas meeskonnaliikmed eelistavad pigem oodata täpseid juhiseid, selle asemel et ise lahendusi otsida. Probleemide ilmnemisel vaadatakse kohe juhi poole, selle asemel et võtta initsiatiiv ja pakkuda välja lahendusi.
➢ Passiivsus arengu osas: Või oled tähele pannud, et töötajad ei näita üles huvi oma vastutusala laiendamise või uute väljakutsete vastu. Nad on mugavustsoonis kinni ja ootavad, et juht neid pidevalt edasi lükkaks ja suunaks.
Kõik sellised ilmingud viitavad vajadusele kaasaegsema juhtimismudeli järele, mis võimaldab organisatsioonil olla dünaamilisem, innovaatilisem ja töötajatel end teostada.
Mida sa õpid?
See juhtimiskoolitus annab Sulle hea ülevaate, mis holakraatia kui juhtimismudel on ning kuidas juht saab selle abil luua iseseisvamaid ning isejuhtivaid meeskondi.
Veebinarilt leiad vastused 7 holakraatiaga seotud küsimusele:
1) Mis on holakraatia ja kuidas see erineb traditsioonilisest juhtimisstruktuurist, ja missugused on selle peamised eelised?
Aitab mõista põhilisi erinevusi ja kogu holakraatia kontseptsiooni olemust.
2) Kuidas holakraatia alguse sai ja näiteid, mis organisatsioonides seda tänapäeval edukamalt kasutatakse?
Aitab paremini mõista holakraatia kujunemist ajas ja selle praktilist rakenduslikkust.
3) Milliseid konkreetseid probleeme saab holakraatia lahendada, mida traditsioonilised juhtimisstruktuurid ei suuda?
Praktilised näited, mis aitavad mõista, kuidas holakraatia võib kasulik olla.
4) Kuidas holakraatia mõjutab meeskonnaliikmete motivatsiooni ja kaasatust?
Aitab mõista, kuidas holakraatia lahendab juhtimise tuumväljakutse, milleks on töötajate/meeskonna motiveerimine (enesemääratlusteooria).
5) Mis on “rollide põhine” juhtimine ja kuidas see toimib holakraatias?
Saad ülevaate, kuidas vastutused jaotuvad erinevalt traditsioonilisest ametipositsiooni põhisest lähenemisest.
6) Kuidas holakraatia aitab kaasa läbipaistvusele ja otsuste tegemise kiirusele?
Saad ülevaate, kuidas holakraatia võib parandada organisatsiooni siseseid otsustusprotsesse.
7) Millised on esimesed sammud holakraatia juurutamisel organisatsioonis?
Saad praktilised soovitused, mis aitavad mõista, kust alustada ja mida oodata.
Mis pärast õpitu rakendamist meeskonnas muutub?
Kuigi holakraatia on suhteliselt uus meetod, on selle mõju meeskondadele juba palju uuritud:
1) Näiteks McKinsey uuringu põhjal saavutavad isejuhtivad meeskonnad 25% kõrgema produktiivsuse ja neil on 21% madalam personali voolavus võrreldes traditsiooniliste hierarhiliste struktuuridega;
2) Deloitte’i globaalne uuring näitas aga, et organisatsioonid, kes on juurutanud holakraatia põhimõtted, kogevad 35% kiiremat otsustusprotsessi ja nende töötajatel on 29% kõrgem kaasatuse tase;
3) Ja Harvard Business Review uuring kinnitas, et holakraatia põhimõtteid rakendavates organisatsioonides on 68% töötajatest rahul oma tööga (võrreldes 53%-ga traditsioonilistes organisatsioonides) ja nad lahendavad probleeme 40% kiiremini.
Need muutused ei toimu üleöö, kuid järjepidev holakraatia põhimõtete rakendamine viib märgatavate tulemusteni juba esimeste kuude jooksul.
Liitu ja suurenda ka meeskonna produktiivsust kuni 25%
Liitu Juhtimiskiirendiga või telli ainult see kursus.
100% Positiivsete Muutuste Garantii
Kõikidele juhtimiskoolitustele kehtib 100% positiivsete muutuste garantii, mis tähendab, et kui rakendad koolituse meetodeid oma meeskonnas, aga oodatud positiivseid tulemusi ei näe, siis maksame Sulle seni makstud raha TOPELT tagasi. Lisaks töötab koolitaja Kaido Pajumaa Sinu meeskonnaga TASUTA nii kaua, kuni tulemusi näed.
Veiko Valkiainen
Juhtide ja meeskondade arendaja, Tartu Ülikooli doktorant
Veiko Valkiainen on kogenud juhtide ja meeskondade arendaja ning Tartu Ülikooli doktorant, kes spetsialiseerub holakraatia ja isejuhtivate meeskondade uurimisele ja rakendamisele. Ta on pühendunud organisatsioonide juhtimiskvaliteedi tõstmisele, aidates omaks võtta kaasaegseid juhtimispraktikaid.
Veiko omab laialdasi praktilisi kogemusi erinevates sektorites ning on ekspert holakraatlikus juhtimises ja isejuhtivate meeskondade loomises. Oma töös organisatsioonidega kasutab ta just seda lähenemist, rõhutades võimu ja vastutuse jagamist kogu meeskonna vahel, et suurendada tõhusust, innovatsiooni ja töötajate rahulolu.
Tema koolitused ja konsultatsioonid on hinnatud praktilisuse ja sisukuse poolest, pakkudes osalejatele koheselt rakendatavaid teadmisi ja oskusi. Veiko eesmärk on aidata organisatsioonidel liikuda edasi holakraatliku juhtimise suunas, luues keskkonna, kus iga töötaja saab panustada parimal võimalikul viisil.
Lisaks koolitustele on Veiko tuntud ka kui populaarse juhtimispodcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” autor. Podcastis jagab ta väärtuslikke mõtteid holakraatiast, isejuhtivatest meeskondadest ning organisatsiooni arengust, intervjueerides tunnustatud eksperte ja edukaid juhte nii Eestist kui välismaalt.
Veiko usub, et organisatsiooni edu algab teadlikust ja inspireerivast juhtimisest ning tugevast meeskonnast. Tema missioon on aidata juhtidel ja meeskondadel saavutada suuremat tõhusust, innovaatilisust ja rahulolu läbi holakraatliku juhtimise ja koostöö.
Kui soovid oma organisatsiooni või meeskonnaga liikuda edasi holakraatliku juhtimise suunas, võid julgelt Veikoga ühendust võtta: veiko@valkiainen.ee I 50 97 644
Leia Veiko sotsiaalmeediast: