Kasvata väärtuste kaudu meeskonna tulemuslikkust
See 40 minutiline juhtimiskoolitus annab Sulle olulised teadmised, miks ametlikult kirja pandud väärtuste ja tegelike igapäevases töös järgitavate väärtuste vahel on tihti lõhe.
KOOLITUSELT LEIAD:
✓ Mõistmise, miks ametlikult kirja pandud väärtused sageli ei ole joondunud “tegelike” väärtustega (millest töötajad igapäevaselt tegelikult joonduvad)
✓ Missugune on juhtide ja juhtimise roll selliste väärtuste kujundamisel, mis toetaksid organisatsiooni missiooni ning visiooni elluviimist
✓ Organisatsioonikultuuri kujundamise 3 kriitilist elementi ja nende mõju töötajate käitumisele ning nende tulemustele
Mõned ettevõtted, kes on meie koolitustel osalenud:
Loo kultuur, mis on päriselt meeskonna teenäitaja
Kas oled märganud, kuidas teie meeskonnas (või kogu organisatsioonis) ametlikult kirja pandud väärtused ei ole alati joondunud sellega, kuidas inimesed tegelikult käituvad?
Paljud organisatsioonid ja juhid pingutavad selle nimel, et väärtusi uuendada või neid välja töötada, aga sageli jäävad need siiski “tapeediks kontoriseinal” või “sõnakõlksuks” juhtide seminaridel, mitte töötajate ja meeskondade teenäitajaks igapäevatöös.
➢ Väärtuste ja tegelikkuse vastuolud: Näiteks võid Sa olla märganud, et kuigi ettevõttes on väärtused kirja pandud (ja nendele ilus disain isegi antud), ei peegeldu need töötajate igapäevases käitumises.
See tekitab olukorra, kus väärtused jäävad tühjaks sõnakõlksuks ja ei anna soovitud suunda ega motivatsiooni, põhjustades sagedasti omavahelisi lahkhelisid meeskonnas ja arusaamatusi juhtimises. Kuidas joondada kirja pandud väärtusi tegelikega?
➢ Keeruline uusi töötajaid motiveerida: Samuti võid olla tunnetanud, et uutele töötajatele on keeruline edasi anda ettevõtte väärtusi, kui ümberringi vanemad olijad neid ignoreerivad.
See võib viia olukorrani, kus uued töötajad imatakse vanadesse mõttemallidesse ja harjumustesse, ning juhtidel on üha keerulisem ühtlustada meeskondade käitumisi organisatsiooni ootustega. Kuidas vältida valede harjumuste ülekannet ja tagada uute töötajate uus väärtusbaas?
➢ Koostöö puudumine: Näiteks on levinud väärtuseks organisatsioonides “Koostöö”, kuid reaalsuses ajab igaüks oma asja ning koostöövaim on väga madal. Koosolekutel infot ei jagata ja tiimiliikmed üksteist ei toeta.
See hakkab tekitama silotornide kultuuri (eriti kui see toimub juhtkonna tasandil), mis pärsib innovatsiooni ja ühise eesmärgi saavutamist. Kuidas vältida silotornide teket ja suurendada koostöövaimu?
Kõik need olukorrad viitavad kirja pandud väärtuste ja tegelike väärtuste joondatuse puudumisele, mis tekitab tõrkeid koostöös, suhetes ning ühise eesmärgi poole liikumises.
Käesolev juhtimiskoolitus annab Sulle hea arusaamise, missugused on levinud väljakutsed kirja pandud väärtuste joondamisel tegelike väärtustega ning kuidas neid väljakutseid ületada?
Mida Sa täpsemalt õpid?
✓ Saad teada, miks juhtide pingutustest hoolimata puudub sageli organisatsioonides ametlike “kirja pandud” väärtuste ning tegelike väärtuste (millest inimesed tegelikult juhinduvad) joondatus
✓ Mõistad väärtuste rolli organisatsioonikultuuri kujundamisel ning selle missiooni ja visiooni elluviimisel
✓ Mõistad enda kui juhi rolli väärtuste joondatuse tagamisel oma meeskonnas
✓ Avastad 3 olulist “sisekultuuri” elementi (materiaalsed, kirjutatud, kirjutamata reeglid), mille teadvustamine aitab mõista, kuidas juhina tänast kultuuri väärtustega ühendada
✓ Omandad tõhusa harjutuse ametlikult kirja pandud ning tänaste tegelike väärtuste hindamiseks ja mõistmiseks, mis loob vundamendi järgmisteks sammudeks
✓ Zappose näide: kuidas 10 hullumeelset väärtust suurorganisatsioonis ellu äratati?
✓ Tiimiraamat: ülitõhus praktiline tööriist meeskonnajuhile oma tiimis väärtuste joondatuse tagamiseks ja meeskonna ühiselt vastutavana hoidmiseks
👉 Telli koolitus
Telli see koolitus või vali 1-, 3- või 6-kuuline pakett, mis annab Sulle piiramatu ligipääsu kõikidele koolitustele. Tasumine mugavalt Fientas pangalingiga või ettemaksuarve alusel.
***
Mida meie koolitustel osalenud kliendid ütlevad? 👇
“Sain töövahendeid tegemaks võrdlemisi keerukat asja, milleks on missioonist ja visioonist ettevõttes rääkimine olukorras, kus kõik inimesed ei ole kontoritöötajad ja nad igapäevaselt ei puutu nende teemadega kokku.”
– Keijo Kaasik, Moller Auto AS tegevjuht
“Juba algusest peale sain aru, et see on enesearengu koolitus, kus inimesed lähevad sügavamale enda sisemaailma, ja seetõttu suudame meeskonna potentsiaali rakendada palju paremini.“
– Kai Sipp, Eesti Töötukassa osakonnajuhataja
“Saime kinnitust mõnedele asjadele, milles me polnud kindlad. Ja mõnedele asjadele saime täiesti uued mõtted ja arusaamised.”
– Priit Ärmpalu, Nordauto Grupp OÜ tegevjuht
Juhtide ja meeskondade koolitaja (CV)
Kaido Pajumaa on kogenud juhtide ja meeskondade koolitaja alates 2011. aastast. Tema teekond algas motivatsioonikõnelejana, kui teda kutsuti meeskondadesse rääkima enesemotiveerimisest ja positiivsest mõtlemisest.
Järgnevatel aastatel märkas Kaido, et motivatsioonipäevade mõju on sageli lühiajaline. Ta mõistis, et tõeliselt püsivad tulemused saavutatakse vaid sügavamate ja pikemaajaliste lahendustega. Sellest lähtudes keskendus ta oma töös rohkem meeskonnakoolituste ja juhtimiskoolituste pakkumisele, püüdes aidata organisatsioonidel leida tõelise töörõõmu ja efektiivsuse allikad.
Tänapäeval keskendub Kaido peamiselt juhtide ja juhtmeeskondade arendamisele. Viimase 13 aasta jooksul on ta läbi viinud enam kui 750 koolitust, kus on osalenud üle 7500 inimese nii Eestist kui rahvusvahelistest ettevõtetest. Tema koolitused on hinnatud praktilisuse, sügavuse ja kohese rakendatavuse poolest.
Lisaks koolitustele on Kaido ka Eesti juhtide poolt hinnatud juhtimisblogi Motivaator.ee autor, kuhu ta on kirjutanud enam kui 700 motiveerimise, meeskonnatöö ja juhtimise alast artiklit. Blogis jagab ta regulaarselt väärtuslikke nõuandeid ja mõtteid juhtimisest, meeskonnatööst ja enesearengust. Tema kirg inimeste ja organisatsioonide arendamise vastu on teinud temast ühe Eesti hinnatuima koolitaja.
Loe lähemalt siin või leia Kaido sotsiaalmeediast: