Kasvata oma meeskonnas innovatsiooni 3x
See 40 minutiline juhtimiskoolitus annab Sulle olulised teadmised, miks ametlikult kirja pandud väärtuste ja tegelike igapäevases töös järgitavate väärtuste vahel on tihti lõhe.
Saad teada, kuidas juhina seda lõhet ületada ning leiad 2 praktilist meetodit tänaste väärtuste analüüsimiseks meeskonnas, ja “ametlikult kirja pandud” ning meeskonna tegelike väärtuste ühtlustamiseks.
Mõned ettevõtted, kes on meie koolitustel osalenud:
Mis väljakutsega see juhtimiskoolitus tegeleb?
Kas oled märganud, kuidas teie organisatsioonis ametlikult kirja pandud väärtused ei ole alati joondunud sellega, kuidas inimesed tegelikult käituvad?
Paljud organisatsioonid ja juhid pingutavad selle nimel, et väärtusi uuendada või neid välja töötada, aga sageli jäävad need siiski “tapeediks kontoriseinal” või “sõnakõlksuks” juhtide seminaridel, mitte töötajate ja meeskondade teenäitajaks igapäevatöös.
👀 Väärtuste ja tegelikkuse vastuolud: Näiteks võid Sa olla märganud, et kuigi ettevõttes on väärtused kirja pandud (ja nendele ilus disain isegi antud), ei peegeldu need töötajate igapäevases käitumises.
See tekitab olukorra, kus väärtused jäävad tühjaks sõnakõlksuks ja ei anna soovitud suunda ega motivatsiooni, põhjustades sagedasti omavahelisi lahkhelisid meeskonnas ja arusaamatusi juhtimises. Kuidas joondada kirja pandud väärtusi tegelikega?
👀 Keeruline uusi töötajaid motiveerida: Samuti võid olla tunnetanud, et uutele töötajatele on keeruline edasi anda ettevõtte väärtusi, kui ümberringi vanemad olijad neid ignoreerivad.
See võib viia olukorrani, kus uued töötajad imatakse vanadesse mõttemallidesse ja harjumustesse, ning juhtidel on üha keerulisem ühtlustada meeskondade käitumisi organisatsiooni ootustega. Kuidas vältida valede harjumuste ülekannet ja tagada uute töötajate uus väärtusbaas?
👀 Koostöö puudumine: Näiteks on levinud väärtuseks organisatsioonides “Koostöö”, kuid reaalsuses ajab igaüks oma asja ning koostöövaim on väga madal. Koosolekutel infot ei jagata ja tiimiliikmed üksteist ei toeta.
See hakkab tekitama silotornide kultuuri (eriti kui see toimub juhtkonna tasandil), mis pärsib innovatsiooni ja ühise eesmärgi saavutamist. Kuidas vältida silotornide teket ja suurendada koostöövaimu?
Kõik need olukorrad viitavad kirja pandud väärtuste ja tegelike väärtuste joondatuse puudumisele, mis tekitab tõrkeid koostöös, suhetes ning ühise eesmärgi poole liikumises.
Kuidas koolitus seda väljakutset ületada aitab?
Käesolev juhtimiskoolitus annab Sulle hea arusaamise, missugused on levinud väljakutsed kirja pandud väärtuste joondamisel tegelike väärtustega ning kuidas neid väljakutseid ületada?
Sa õpid, missugune on juhtide roll selles protsessis ning omandad 2 meetodit väärtuste analüüsimiseks ning “kirja pandud vs tegelike väärtuste” ühtlustamiseks.
MEETOD | EESMÄRK |
"Tänaste organisatsiooni väärtuste süvaanalüüs" | Aitab juhil koos meeskonnaga tänaseid organisatsiooni väärtuseid ja töötajate isiklikke väärtuseid analüüsida, et nende joondatust paremini tagada |
"Tiimiraamat" | Aitab juhil meeskonda kaasates väärtustest tulenevaid koostöö kokkuleppeid sõnastada, ja meeskonda nende täitmise eest vastutavana hoida |
Mis tüüpi tööriistadega on tegu ja kas need ka töötavad?
Kõik Juhtimiskiirendis olevad meetodid ja tööriistad on oma olemuselt abivahendid juhile, et lihtsustada mingi tegevuse läbiviimist meeskonnaga, analüüsida ja mõista mingit olukorda, või arendada mingit oskust enda või meeskonna juures.
Praktilised meetodid ja tööriistad ning nende kasutamise lihtsus on ka seniste klientide sõnul meie koolituste kõige tugevam külg. Siin on mõned näited juhtide tagasisidest:
“Sain töövahendeid tegemaks võrdlemisi keerukat asja, milleks on missioonist ja visioonist ettevõttes rääkimine olukorras, kus kõik inimesed ei ole kontoritöötajad ja nad igapäevaselt ei puutu nende teemadega kokku.”
– Keijo Kaasik, Moller Auto AS tegevjuht
“Juba algusest peale sain aru, et see on enesearengu koolitus, kus inimesed lähevad sügavamale enda sisemaailma, ja seetõttu suudame meeskonna potentsiaali rakendada palju paremini.“
– Kai Sipp, Eesti Töötukassa osakonnajuhataja
“Saime kinnitust mõnedele asjadele, milles me polnud kindlad. Ja mõnedele asjadele saime täiesti uued mõtted ja arusaamised.”
– Priit Ärmpalu, Nordauto Grupp OÜ tegevjuht
Mis pärast õpitu rakendamist meeskonnas muutub?
Väärtuste ja käitumiste joondatus organisatsioonis ei ole lihtsalt meeldiv pisiasi, vaid kõige fundamentaalsem ühtsuse ja usalduse tunnus.
Seda väidet kinnitavad hästi ka mitmed teadusuuringud:
1) Näiteks LinkedIn’i uuringus avastati, et töötajad, kes tunnevad töökohal väärtuste kooskõla, on 60% tõenäolisemalt oma töökohaga rahul ja 50% suurema tõenäosusega osalevad meeskondades ja projektides vabatahtlikult.
2) Great Place to Work uuringus leiti, et väärtusi rõhutavad ja nende järgi elavad organisatsioonid näevad 50% kõrgemat töötajate kaasatust ning 70% madalamat töötajate voolavust.
3) McKinsey uuring kinnitas, et ettevõtted, kus väärtused on selgelt kommunikeeritud ja juurutatud, näevad 5x kõrgemat töötajate pühendumust ja 3x rohkem innovatsiooni.
Rakendades õpitavat oma meeskonnas näed selliseid muutusi:
ENNE | PÄRAST |
Organisatsiooni väärtused on sõnastatud ja olemas "seintel", kuid töötajad ei järgi neid, mis tekitab konflikte ja segadust | Töötajad on teadlikud väärtustest ja järgivad neid oma töös, mis vähendab konflikte ja suurendab koostööd |
Tehakse otsuseid, mis võivad olla vastuolus organisatsiooni eesmärkidega, kuna puudub ühine väärtusalus | Tehakse otsuseid, mis toetavad organisatsiooni eesmärke, kuna jagatakse ühtset väärtusraamistikku |
Töötajate käitumine erineb oluliselt üksteisest, mis vähendab ühtsustunnet ja meeskonnavaimu | Töötajate käitumine on ühtlustunud, mis tugevdab ühtsustunnet ja meeskonnavaimu |
Organisatsiooni ja töötajate väärtused on vastuolus, mis põhjustab tööprotsesside ebaefektiivsust ja motivatsioonilangust | Organisatsiooni ja töötajate väärtused on ühtlustunud, mis parandab tööprotsesside efektiivsust ja tõstab motivatsiooni |
Organisatsiooni missioon ja väärtused ei kajastu töötajate igapäevatöös, mis tekitab eesmärgipäratuse tunde | Organisatsiooni missioon ja väärtused kajastuvad töötajate igapäevatöös, olles inimestele teenäitajaks |
Liitu ja kasvata ka oma meeskonnas innovatsiooni kuni 3x
Liitu Juhtimiskiirendiga või telli ainult see kursus.
100% Meeskonna Kiirenduse Garantii
Kõikidele juhtimiskoolitustele kehtib 100% Meeskonna Kiirenduse Garantii, mis tähendab, et kui rakendad koolituste meetodeid oma meeskonnas, aga positiivseid muutuseid ei näe, siis maksame Sulle seni makstud raha TOPELT tagasi. Lisaks töötab koolitaja Kaido Pajumaa Sinu meeskonnaga TASUTA nii kaua, kuni muutuseid näed.
Kaido Pajumaa
Juhtide ja meeskondade koolitaja (CV)
Kaido Pajumaa on kogenud juhtide ja meeskondade koolitaja alates 2011. aastast. Tema teekond algas motivatsioonikõnelejana, kui teda kutsuti meeskondadesse rääkima enesemotiveerimisest ja positiivsest mõtlemisest.
Järgnevatel aastatel märkas Kaido, et motivatsioonipäevade mõju on sageli lühiajaline. Ta mõistis, et tõeliselt püsivad tulemused saavutatakse vaid sügavamate ja pikemaajaliste lahendustega. Sellest lähtudes keskendus ta oma töös rohkem meeskonnakoolituste ja juhtimiskoolituste pakkumisele, püüdes aidata organisatsioonidel leida tõelise töörõõmu ja efektiivsuse allikad.
Tänapäeval keskendub Kaido peamiselt juhtide ja juhtmeeskondade arendamisele. Viimase 13 aasta jooksul on ta läbi viinud enam kui 750 koolitust, kus on osalenud üle 7500 inimese nii Eestist kui rahvusvahelistest ettevõtetest. Tema koolitused on hinnatud praktilisuse, sügavuse ja kohese rakendatavuse poolest.
Lisaks koolitustele on Kaido ka Eesti juhtide poolt hinnatud juhtimisblogi Motivaator.ee autor, kuhu ta on kirjutanud enam kui 700 motiveerimise, meeskonnatöö ja juhtimise alast artiklit. Blogis jagab ta regulaarselt väärtuslikke nõuandeid ja mõtteid juhtimisest, meeskonnatööst ja enesearengust. Tema kirg inimeste ja organisatsioonide arendamise vastu on teinud temast ühe Eesti hinnatuima koolitaja.
Loe lähemalt siin või leia Kaido sotsiaalmeediast: