Nelja isiksusetüübi mõistmine: võti Sinu motivatsiooni avastamiseks

Shape Image One
Nelja isiksusetüübi mõistmine: võti Sinu motivatsiooni avastamiseks

Nelja isiksusetüübi mõistmine: võti Sinu motivatsiooni avastamiseks

Kas oled mõelnud, mis paneb sind tegutsema? Kas sa reageerid enam välistele “reeglitele” nagu seadused, tähtajad, moraalsed kohustused? Või järgid rohkem sisemisi “reegleid” nagu uusaastalubadused, igapäevased harjumused või isiklikud eesmärgid?

Gretchen Rubini, tuntud “õnnelikkuse teooria” uurija, avastatud neli isiksusetüüpi aitavad mõista, kuidas me reeglitele reageerime ning kuidas see mõjutab meie motivatsiooni ja harjumuste kujundamist. Enda paigutamine ühte neist gruppidest aitab paremini mõista enda käitumist.

ALLUJA
See isiksusetüüp vastab nii välistele kui ka sisemistele reeglitele. Allujad on lojaalsed, kohusetundlikud ja sageli väga usaldusväärsed. Nad suudavad oma sisemist motivatsiooni säilitada ja on tihti head eeskujud. Siiski võivad nad kalduda liigsesse reeglite järgimisse ja jäikusesse.

  • Allujat tüüpi töökaaslane või alluv vajab selgeid juhiseid, kuid mitte ülemäärast kontrolli.

KÜSIJA
Küsijad analüüsivad iga reeglit eraldi ja järgivad ainult neid, mis neile tähenduslikud tunduvad. Nad on loomult skeptilised ja vajavad põhjalikke selgitusi.

  • Küsijaga töötades on oluline pakkuda talle piisavalt teavet ja põhjendusi.

MÄSSAJA
Mässajad eiravad nii sisemisi kui ka väliseid reegleid. Nad hindavad isiklikku vabadust ja vastanduvad igasugusele kontrollile.

  • Mässajaga töötamine nõuab loomingulist lähenemist ja oskust neid motiveerida unikaalsete väljakutsete kaudu.

KOHUSTUJA
Kohustujad vastavad enamasti välistele reeglitele, kuid võivad oma sisemiste eesmärkidega hädas olla. Nad on tihti väga vastutustundlikud, kuid võivad unustada oma vajadused.

  • Kohustuja tüüpi töötajatega töötades tuleks neile pakkuda tuge ja julgustust, et nad ei unustaks enda eest hoolitseda.

Selle lähenemise abil saame paremini mõista, mis meid ja meie kolleege motiveerib. See teadmine aitab luua toetavama ja tõhusama töökeskkonna.

MEELDIS JA OLI KASULIK?
JAGA SEDA KA SÕPRADEGA, ET KASULIK INFO LEVIKS.